Píši

Kolikrát ještě?

9. dubna 2014 v 0:39 | Ivy
Kolikrát ještě si řeknu tak od zítra, teď na to není vhodné obodbí před maturitou, vždyť vlastně nejsem tak tlustá...?
Víte snažila jsem se to pro začátek s jídlem nijak nehrotit, prostě jíst zdravě ale dosytosti a bez zbytečných excesů. Jenže to můj poškozenej mozek nedokáže. Když jsem si ke svačině dnes vzala půl balení polystyrenů a zase všechen přinesla domů, protože jsem si ve škole namlouvala, že nemám hlad tak jak jinak to nemohlo dopadnou než, že jsem tomu doma zase dala.
A proč tu sedím a píšu sem takhle pozdě? Protože jsem si dala jen dva loky normální coly a samozřejmě nemůžu usnout... štěstí, že si zítra dávám volníčko od školy (proč ne, když známky jsou uzavřený a jen bych tam seděla).
Takže dávám si předsevzetí, že počínaje dneškem sem budu denně přidávat jídelníčky (ať už ty zdařile nebo ty úplně pokažený) a každý den aspon 30min pohybu - čehokoliv (chůze se nepočítá :D).
Proč? Protože takováhle postava není jen snem, ale výsledkem dlouhé trpělivosti, odhodlanost a střídmosti!

Zatímco ty jsi ležela doma v depresi, ostatní žili šťastně dál. Bez tebe.

5. dubna 2014 v 22:28 | Ivy
Jsem opravdu břídil, že jsem se tak dlouho neozvala. Nechci se nějak planě obhajovat, že jsem neměla čas... kdybych chtěla našla bych si ho. Jenže já nechtěla. Od posledního článku se toho událo hodně. Některé věci důležité, jiné míň, na některé si ani nevzpomínám na některé vzpomín zas ráda.
Zatímco v poslendích článcích jsem bědovala nad tím, jak je maturitní rok hrozný... udělala jsem si ho ještě horší. Je vtipný, že teprve pomocí učení se definic na maturitu z psychologie poznávám sama sebe. Během října jsem nadobro skončila s volejbalem. Spolu s tím jsem skončila i s lidmi na volejbale... někteří mi byly vždycky volní, jiné jsem měla ráda a pak tu bylo i pár lidí po, kterých se mi neuvěřitelně stýská. Během těch posledních pár měsíců jsem nešla na jedinou oslavu, setkání... na které jsme byla zvaná, pak prostě pozvání přestali chodit. Všechny přátelé, které jsem měla jsem postupně odstřihla. U těch opravdových jsem to provedla takovým způsobem, že už zřejmě nikdy nedojde k obdnovení kontaktů. Můj den vypadá opravdu jednoduše a to tak, že se vzbudím, jdu do školy, přijdu ze školy a druhý den znovu. To, co dělám mezi těmito jednotlivými činnostmi nemá co dočinění s ostatními lidmi. Prostě jen já sama.
Tak jak jsem si vysnila, že na svém maturáku budu mít zdravou váhu, budu se cítit úžasně a příjemně tak jen jedna věc nevyšla a to ta s tou váhou. Maturák, který byl mým záchytným bodem jsem si užila náramně. Nejvíc asi ty části, kdy jsem byla opilá, protože jen tehdy dokážu shodit všechny masky, které nosím a zbořit zdi, které si okolo sebe stavím, ale když se na to zpětně podívám... jo maturák byl takový jaký měl být, ne dokonalý ale nezapomenutelný.
Také jsem začala nosit brýle, což je konečný výsledek táhlých zdravotních problémů. Je vtipné, že v době kdy jsem byla opravdu na dně jsem přímo dychtila pro pozornost doktorů, mě jen tak přehlíželi. Je vtipné, že až teď, když jsem na tom fyzikcky dobře (pokud nadváhu je vhodné označit za dobré - pořád mi zní v hlavě, hlavně že už nejsi tak vychrtlá, co naplat tomu, že nadváha a obezita má stejně nebezpečný zdravotní dopad na tělo jako podvýživa) jsem byla hospitalizována. V nemocnici jsem byla přes Valentýn (další hezky příhodná rána osudu - poprvé za celých osmnáct let svého života jsem měla, co dělat onoho 14.2. a to s opačným pohlavím a hle... já to raději zazdím v nemocnici) celkem pět dní, kdy jsem jim na začátku já říkala, že jsem zdravá oni mi tvrdili opak až když jsem jim začala trochu věřit označili mě za simulanta a poslali domů. Bylo divné vidět nemocniční proces poprvé z té jiné strany.
Ke konci pololetí jsem se opravdu zapotila, přestože jsem si říkala, že se budu soustředit na učení veškeré prázdniny a volno jsem proflákala. Nemůžu tmu uvěřit, že jsem to dovolila, ale šlo mi od čtyřku z psychologie (vidíte tu ironii? předmět, který jsem chtěla studovat i na vejšce a já bych z něj měla svojí nejhorší známku vůbec) no takže jsem se během jednoho dne naučila šest maturitních otázek a napsala písemku tak dobře, že mi to průměr hodilo těsně k trojce a učitelka, přestože normálně s takovým průměrem nepřilepšuje mi dala trojku. Teď ke konci školního roku (vtipný, fakt, ještě týden a oficiálně nejsem středoškolské dítě, končíme takhle brzo kvůli maturitám) mám na celém vysvědčení jednu dvojku. Nesnášim se za to, že až teprv když jde do tuhýho dokážu zabrat.
Je vážně zázračný, že když jsme naposledy psala měla jsem cca 78kg jako teď. Což mě vede k myšlence, že teď by to mohlo být lehčí. Kdyby se mi už znovu nepodařilo zhubnout 20kg jako minule, pořád na tom budu líp než předtím. Jen je otázka jestli jsme znova připravená jít do toho. Snažím si vzpomenout, co způsobilo můj zápal do hubnutí minule. Protože si nevzpomínám, že bych se prostě jednoho dne vzbudila a řekla - jdu do toho. Prostě to asi tak nějak vyplynulo z po sobě jdoucích událostí. Bohužel byla jsem zvyklá na to být v jídle perfektní nebo úplnej lůzr a neznám nic jiného mezi tím. Vážně mi někdy rozum zůstává stát jak jsem kdy mohla jíst tak málo popřípadě nejíst skoro nic.
Ale nakonci tohohle nudného článku jsme si jedním jistá chci do toho znovu jít. I když to bude hodně velkej boj - vážně, je deset večer a já bych sežrala zřejmě i koně, a včera jsem bla běhat a uběhla jse sotva půlku toho, co jsem kdysi běhala každý den, dnes jsem byla běhat tu samou trasu a musela jsem se dvakrát zastavit abych popadla dech - jdu do toho. Protože všechny důvody, proč to nejde jsou jen v mé hlavě.

Patnáctého září

15. září 2013 v 11:46 | Ivy
Týden s týdnem se sešel a já jsem tu zas se svou dávkou plků :). A co je vlastně nového?
 • Je to 25 dní, co se nepřejídám.
 • Dostala jsem se pod osmdesát kilo :3.
 • V pondělí mi zemřel můj milovaný stařičký stolní počítač.
 • Protože jsem byla naivní a nezálohovala si data přišla jsem o všechno.
 • Naštěstí jsem si minulý týden objednávala notebook z kterého vám teď píši.
 • Problém nastal při nastavení internetu a tak jsem celé pondělí byla odstřihnutá od světa.
 • O prázdninách jsem posílala body revolution jedné holčině takže aspoň to jsem měla zálohované. BR už není nikde k mání.
 • V úterý se mi už podařilo nastavit internet a tak jsem si BR znovu stáhla a mohla pokračovat dál.
 • Nikdy jsem nebyla tak zoufalá z toho, že nebudu moci cvičit.
 • Ve čtvrtek jsem si našla šaty na maturák. Jsou překvapivě světle fialové (nejsem na moc světlé barvy).
 • Doma to stojí za h..., ve škole se toho na mě valí spoustu. Trochu tomu propadám.
 • Už nikdy se nechci vrátit k přejídání, teď je mi tak skvěle. I když se po takové době může zdát, že to je den ode dne lehčí... je, ale i tak je každý den boj.
 • Měla bych se učit tak snad se k tomu dnes dokopu.
 • Dnes končím s week10 z BR a od pondělí najíždím na week11-13 tedy konečnou fázi. Mám takový pocti, že opravdu budu potřebovat rakev :D.
 • Přihlásila jsem se na dárcovství krve. Těším se na to.
 • Kdyby jste někdo měl v pc uložený FOCUS T25 a byl by jste tak hodný a poslalimi to přes leteckou poštu uctívala bych zem po které chodíte. Před torrent mi to nejde stáhnout :(.
 • Dnešní jídelníček:
snídaně: čokoládová ovesná kaše, kostička 74% čokolády, banán
oběd: sójové maso, semolinové těstoviny, fajita omáčka
svačina: proteinový drink, musli tyčinka
večeře: cottage natural, plátek žitného chleba, salátová okurka
tekutiny: 0,7l zelený čaj, 3l vody
pohyb: cardio 3 z body revoltion (-401)
celkem: 1261 - 401 = 860kcal

Osmého září

8. září 2013 v 18:58 | Ivy
Hlavně povídací článek tak se připravte na záplavu písmenek :P.
Museli jste se všichni jistě vyděsit a divit kam jsem se poděla (hah, ironie), že jsem zas spadla do ZP a proto nepíšu, ale... všechen můj volný čas (kterým jsem o prázdninách oplývala) spoklo všechno okolo a na blog nevybyl čas, energie a v poslední době ani chuť. Zdravě jím dál. Bojuju, v poslední době podezřele dlouho vyhrávám a všechno jde líp.
Třetí fáze u BR je... opravdu konečná, nejtěžší, uskákaná, upocená, unadávaná ale taky po docvičení cítím takové zadostiučiněné - já to zvládla a jsem borec, k nezaplacení. Nedokážu si představit week12, kdy najedu na tu úplně konečnou verzi, když umírám u téhle :D.
Přestože mám za sebou pouze první týden školy, příjde mi jakoby se hned zítra mělo maturovat a všichni učitelé toho chtějí stihnout co nejvíc probrat, zopakovat, vyzkoušet. Ono na jednu stranu je to dobře - opravdu se s výměnou téměř všech učitelů citím na to, že odmaturuju, protože jsme měly tři roky hawaii a teď je to obrovský skok, a... je to makačka. Už jsme navíc začali řešit maturák z čehož jsem zoufalá stále nemám šaty. Teta mi nabídla, že mi může nějaké přesně podle mého gusta ušít jenže... Pokud opravdu zhubnu těch patnáct kilo do maturáku, nemohu začít shánět šaty teď. Ale zase... v prosinci už žádný hezký šaty mít nebudou. Vždycky jsem si dělala srandu z takových holek, co to prožívají ale teď se řadím mezi ně. Jo, mám to starosti.
Tenhle víkend jsou u nás slavnosti. Spousta druhů piva, stánku s nezdravým občerstvením, atrakce, krámky... Pivo nepiju, dala jsem si jen vařenou kukuřici a dvě sousta trdelníku od kamarádky (halleluja - neměla jsem potřebu po jednom povolení sníst celou ledničku), na atrakce mě moc neužije (už jsem asi moc stará) a v krámcích jsem se stačila vyřádit taky. Užila jsme si slavnosti i bez jídla a ani už si nevzpomínám na to jaké to je cítít se přežraná. Je to dlouhých osmnáct dní. Můj rekord bez ZP.
Stravuju se pořád tak nějak stejně. Ráno ovesnou kaši většinou s hořkou čokoládou nebo s ovocem, svačiny jsou musli tyčinky a ovoce nebo proteinový drink, oběd většinou nějaká kreace se sójovým masem a těstovinami, večeře cottage zelenina a žitný chlebík. Sice je to stereotypní, ale mě to vyhovuje. Navíc opravdu se to nemá, ale na jediné jídlo na které mám čas je snídaně a včeře takže během dne jím ve spěchu a už vůbec nemám čas na vytváření něčeho složitějšího - a to se bohužel jen tak nezmění.
Dnes mám zasloužený rest day.
snídaně: čokoládová ovesná kaše, kotička 74% čokolády, 1/2 banánu
oběd: pečené brambory, sójové maso, rajčatová omáčka
svačina: sójový dezert, musli tyčinka
večeře: cottge natural, cherry rajčátka, 1 plátek žitného chleba
tekutiny: 0,7l zelený čaj, 3l vody
celkem: 1234kcal

Druhého září

2. září 2013 v 20:34 | Ivy
6:00 snídaně: ovesná kaše jablko a skořice, kostička 74% čokolády (317)
9:30 svačina: jablko, jablečná musli tyčinka (164)
13:00 oběd: semolinové těstoviny, sójové maso, cherry rajčata (377)
16:15 svačina: 0,5l proteinový drink, kostička 74% čokolády, jablko (237)
19:15 večeře: cottage s pažitkou, 2 plátky žitného chleba, salátová okurka (404)
pohyb: workout 9 z BR (-341)
trénink volejbalu (-830)
tekutiny: 3l vody
celkem: 1498 - 1172 = 326kcal (polepším se, nějak mi to v posledních dnech nejde)
Tak za sebou máme každá první den školy. Jaký byl ten váš?
Můj nepředstavitelně dlouhý. Celý tři hodiny, fuj. A zítra už jedem podle rozvrhu - mám sedm hodin. Ještě větší fuj! Za prázdniny se nic podstatného nezměnilo - škola stojí, zdražili mi jízdné -.-", k mojí smůle nám změnili strašně moc učitelů, pár lidí od nás ze třídy odešlo, pár přibylo, nikdo se nijak zvlášť nezměnil. Jen jsme každý o rok starší, což mě děsí. Večer jsem nemohla usnout a měla jsme polemizující chvilku apřemýšlela o tom, co budu dělat po maturitě (jestli odmaturuju). Mám několik možností a hned jsme rozváděla tu nejhorší - práce. Musím opravdu zabrat aby to tak nedopadlo. A tak tu mám prá věcí, které musím splnit za nastávající školní rok:
 • na výzo nemít žádnou trojku
 • chodit do školy, co nejčastěji a neházet si áčka jedno za druhým
 • pečlivě se připravit na maturitu
 • pečlivě se připravit na příjmačky
 • na maturitním plese vážit max. 65kg (maturitní ples je 17.1.2014)
 • odmaturovat
Jednoduchý a prostý seznam, který prostě musím dodržet.
Jinak jsme v body revolution pokročila do fáze tři a dnes poprvé cvičila workout 9. Překvapuje mě, že i když jsme si připadala jak největší budižkničemu, protože mi některé cviky vůbec nešli, celkově mě to bavilo, ale děsím se zítřešího workout č. 10. Už jen čtyři týdny tak zatnu zuby a vydržím.
Rozvrh nestojí za nic, v pondělí mám osm hodin -.-" domů se dostanu opravud až za tmy. Takže odpadají pondělní tréninky :(. Oproti tomu ve čtvrtek jednou čtrnáct dní končím ve dvanáct a v pátek pokaždé ve dvanáct. Jupí hej :).
Už mlčím, jdu vás oběhnout, cvhilku si počíst a ulehnout, protože zítra mi budík zazvoní v 5:30 -.-"

Prvního září

1. září 2013 v 20:31 | Ivy
7:30 snídaně: ovesná kaše s jahodami, kostička 74% čokolády, nektarinka (343)
bez ohledu na čas:
zeleninový salát (rajče, salátová okurka, kedlubna) (125) - holky mi užírali :D
1 plátek žitného chleba (100)
jablko (78)
třešťňová musli tyčinka (114)
banánová musli tyčinka (100)
14:30 oběd: rýže, sójové maso, kečup (557)
17:30 svačina: 0,5l proteinový drink, jablečná musli tyčinka, bílý jogurt 3,9% (320)
20:00 večeře: 2pl žitného chleba, žervé, salátová okurka (303)
pohyb: 2,5h hra volejbalu (-1333)
cardio 2 z BR (-400)
tekutiny: 3,5l vody
celkem: 2038 - 1733 = 305 kcal
Tak mám za sebou ten únavný turnaj. Celkově jsme byly pátý, z deseti. Průměr. Kdyby jsme ale nebyly psycho tým, určitě jsem se mohly umístit mnohem lépe. No, stalo se. I tak to byl užitej, prosmátej víkend. S jídlem během víkendu jsme spokojená i když vím, že bych toho při takovém výdeji měla sníst mnohem víc. Během podledních dnů jsme hodně musli-tyčinkovala, sice to není moc zdravé, ale je to výborný zdroj cukrů, kterých při pobíhání na kurtu sem tam potřebuji dost.
Na dnes jsme měla naplánované vážení, ale jelikož jsem zaspala a zapomněla na to tak se zvážím někdy v příštích dnech.
Abych nevybočila z řady, musím vám sdělit jak extrémně moc se mi nechce do školy. Bavily jsme se s holkama kam na vejšku a když jsem jim říkala o svém plánu jet se podívat do Brna na památky a při té příležitosti si na jedné vejšce dokázat jakej tupoun jsem se všechny smály. Zřejmě to tak bohužel dopadne a k smíchu to nebude vůbec. Ta škola, co tam je učí psychologii nejlíp z republiky a tak je to můj opravdu vysoký cíl, ale co by to byl za život s malými cíly?
Sbohem vstávání v devět-deset a hurá buzení divé zvěře v lepších dnech v půl šesté v těch nehorších ve čtyři -.-". Tenhle rok bude opravdu náročný. Protože jsem ve své třídě obklopená bandou lhostejných tupounů zřejmě jen s minimem budeme zařizovat maturák což mi vezme taky hodně času. Škola, praxe, maturita... Upsala jsem se zase volejbalu, k tomu chci docvičit body revolution a začít se Shaunem T. Jo, bude to náročný, ale nechci životem jen tak proplouvat, budu žít na 110%. (hezké předsevzetí :)).
Dnes jsem si odcvičila včerejší cardio, protože včera bych to opravdu nedávala, a rozloučila jsem se tím s fází 2. Vítej težší, upocenější a unadávanější fáze 3.

Třicátéhoprvního srpna

31. srpna 2013 v 20:58 | Ivy
6:30 snídaně: čokoládová ovesná kaše, banán, kostička 74% čokolády
bez ohledu na čas:
třešňová musli tyčinka (114)
ovocný salát (banán, jablko, nektarinka, fíky) (228)
jablečná musli tyčinka (91)
zeleninový salát (rajče, salátová okurka) (123)
cottage natural, 2 plátky žitného chleba (351)
2 plátky žitného chleba s žervé (224)
zeleninový salát (rajče, ledový salát, mozarella) (131)
18:15 před-večeře: brusinková musli tyčinka, 0,5l proteinový drink (216)
19:45 večeře: míchaná vajíčka (3), brambory, cibule, rajče (556)
tekutiny: 4l vody
pohyb: 4h hra volejbalu (-2361)
celkem: 2 404 - 2361 = 43 kcal
Když to tak píšu, vypadá to, že jsem toho snědla strášně moc, ale... ve výsledku je toho opravdu malinko. Zase. Shit. Říkám si, klidně by sis mohla dát tu tvou oblíbenou čokoládku, ale nakonec jsem přemluvena tím zdravým hlasem, který ví jak by jedno povolení dopadlo. Nechci se už dál potýkat s možností, že bych mohla ujet a tak jedu opravdu striktně. Možná až později budu trošičku odolnější a silnější budu si moci trochu povolit, ale to se zatím neděje. Všechno je to pro mě neuvěřitelný boj. A já už se ke starým zvykům vracet nechci.
Nálada se mi od včerejška zlepšila. Může za to hlavně den strávený s mojí veselou partou. Moc vám děkuji za podporu v takových depresiních dnech :).
Dnešní turnaj, dopadl no... mohlo to být i lepší. Vyhrály jsme dva zápasy ze čtyř, přitom jsme mohly a měly porazit všechny. Bohužel jsme psychoticky labilní tým, takže se to vždycky nějak posralo. Ále byla pochválena. Za to, že jsem nesklopila hlavu dolů když ostatní jo a nešlo to, za to, že jsem držela náladu (vší dostupnou silou, vážně) a taky, že jsem v pravý čas poslala jednu holčinu co na to srala do prdele - a jak jí to vzápětí začlo jít :D. Tenhle den se prostě povedl. Zítra pokračujem, ale snad nás už čeká méňe zápasu. No řekla bych tak tři :D.
Dnes jsem na odpis, musím se ještě pořádně protáhnout ale všechno, co chci je postel :).

Třicátého srpna

30. srpna 2013 v 15:23 | Ivy
9:00 snídaně: čokoládová ovesná kaše, kostčika 74% čokolády (324)
13:00 oběd: sójové maso, semolinové těstoviny (391)
15:00 svačina: 0,5l proteinového drinku, čokoládová musli tyčinka (232)
19:00 večeře: cottage natural, 2 plátky žitného chlebu, salátová okurka (313)
tekutiny: 3,5l vody, 0,7l zelený čaj
pohyb: workotu 8 z br (-340)
trénink volejbalu (-612)
celkem: 1261 - 952 = 309 kcal

Lidi asi přímo proti tlustým lidem nic nemají, ale vycítí nesebevědomost, nejistotu a sežerou vás za živa. Tak bych definovala včerejší večer. Takovéhle nálady vždycky vedou dvěma možnými ale úplně odlišnými směry - ZP nebo opravdu málo jídla. Dnes to vypadá skončí u toho druhého. Peskujte mě, vím, že je toho málo. Dnes mi náladu zkazit už nikdo nemůže - už jsem na tom tak dost blbě. Dnes už to horší nebude.
EDIT: Ne, že bych měla náladu nějak lepší nebo se mi vrátila chuť do jídla, ale je něco jiného potýkat se se svojí kamarádkou depkou mezi čtyřma stěnama než v houfu usmívajících se holek. Na volejbal se snažím tyhle nálady netahat, takže jsem zase nasadila masku, jsem OK a celkem se bavila. Jakmile ale zabouchnu dveře a přijdu domů všechno na mě padá svou obrovskou tíhou.
Zítra navíc máme turnaj od osmi do zruba šesti takže aspoň se dostanu mezi lidi, kde sice budu muset předstírat jak je všechno v pohodě, ale dostanu se dál depresivních myšlenek. Nežer tolik, víš jak vypadají všechny tvoje kamarádky, víš jak jsi se včera cítila a takhle to budeš mít celý život, nežer.
Dnes nejsem způsobilá rozdávat motivující komentáře... vynahradím vám to.
Díky moooc za podporu holky víte, někdy je mám taky u prdele, ale když se vám několikrát za večer stane, že přijdete ke stolu a všichni zmlknou nebo se otočíte na skupinu lidí a oni si kryjou ústa a všichni zírají na vás jednou-dvakrát to ignorvat můžete, ale pak se chcete jen...

Dvacátéhoosmého srpna

28. srpna 2013 v 21:52 | Ivy
9:00 snídaně: ovesnákaše skořice a jablko, rozinky, jablko, kostička 74% čokolády (431)
12:00 oběd: pečené kuřecí maso, pečené brambory s cibulí, pečené volské oko (405)
15:00 svačina: 0,5l proteinový drink, banán, nektarinka (225)
18:00 večeře: cottage natural, salátová okurka, 2 plátky žitného chleba (418)
20:45 II. večeře: cottage natural, cherry rajčátka (202)
tekutiny: 4l vody, 0,7l zelený čaj
pohyb: cardio 2 z BR (-376)
hra volejbalu 1h. (-468)
celkem: 1681 - 845 = 836 kcal
Tak jsem si i dneska vcelku na přáteláku zahrála, byla jsem pochválena, dala pár es. Jo, chybělo mi to... jaká to byla píčovina chtít skončit. Štěstí, že jsem si to rozmyslela. Protože mi, ale uteklo soustředko, musím zamakta ještě víc, nehledě na to, že jsem celou dobu cvičila body revolution, musím se zlepšit a to hlavně rychlost - tu jse, vždycky měla chabou. Hraly jsme dvakrát dva sety, prohrály jsme tři, vyhrály poslední když jsme hrála zrovna já :). Miluju ten krásný pocit nejen vyhrávat, ale hrát se svým týmem. Ne, nevzdám se toho. A nafackuju si když mě to ještě jenou napadne.
Zítra má kámoška narozeninovou oslavu, rozhodla jsem se, že tam půjdu i když jsme původně nechtla protože společnosti a moc lidí mi prostě nesvědčí a mám takovou mírnější sociální fóbii, ale kámošce je jen jednou 20 let a chci jí upéct dort. Ale oslva mi nijak nesmí fušovat do hubnutí takže to bude těžkej večer.
Druhou večeři jsem si dala po příchodu domů, jinak bych zas měla ve výsledku měla opravdu málo :(, musím to nějak vychytat a doladit.

Dvacátéhosedmého srpna

27. srpna 2013 v 17:56 | Ivy
9:00 snídaně: čokoládová ovesná kaše, 2 kotičky 74% čokolády, arašídovo-čokoládová pomazánka (472)
12:00 oběd: semolinové těstoviny, sójové maso, restované žampiony s cibulí (427)
15:15 svačina: třešňová musli tyčinka, jablko, nektarinka (203)
18:00 večeře: cottage natural, cherry rajčátka, 2 plátky žitného chleba (396)
pohyb: workout 8 z BR (-376)
tekutiny: 3l vody, 0,7l zelený čaj
celkem: 1498 - 376 = 1122
Strášně mě bolí trapézy, jsem jedině ráda, že dnes na tuhle část nebyl zaměřený workout z body revolution, protože mi připadá, že i hlavu mám těžkou jak to bolí. Jo ty dva měsíce jsou znát, zítra by jsme měli mít přátelák proti jednomu týmu takže spíš počítám s tím, že hrát moc nebudu. No, ale aspoň si na tu lavičku půjdu pokecat :).
Objevila jsme svou novou závislot. Vedle čokolády a arašídového másla se teď řadí i sýr cottage, ah miluji ho.
Ty prázdniny se krátí strašně rychle :(.
Až na to budu mít stehna (to si ještě počkám :D) taky si pořídím nějaké takovéhle nike kraťásky :).

Dvacátéhošestého srpna

26. srpna 2013 v 20:23 | Ivy
9:00 snídaně: ovesná kaše lesní ovoce, kostička 74% čokolády, arašído-čokoládová pomazánka (373)
12:40 oběd: pečené brambory, sójové maso (396)
16:00 svačina: bílý jogurt 3%, sypané musli, nektarinka (277)
19:30 večeře: 2 plátky žitného chleba, cottage natural, salátová okurka, arašídovo-čokoládová pomazánka (514)
pohyb: workout 7 BR (-341)
2h trénink volejbalu (-979)
tekutiny: 3,5l vody, 0,7l zelený čaj, 0,25l sugar free energy drink
celkem: 1561 - 1476 = 241 kcal (stydím se)
Tak nakonec jsem na trénink šla, ale jaksi jsem neodhadla to kolik spálím a vlastně jsem na poslední chvíli nebyla na stoprocent rozhodnutá jestli jít a takhle to dopadlo. Pro příště jsem poučená, že když půjdu na trénink musím už od rána přidat, dneska jsem to jaksi nevychytala. Jsem ráda, že jsem sebrala odvahu a šla. Krásně jsem si s holkama pokecala po dlouhých dvou měsících. Užila jsem si celý trénink i když jsem byla pro trenéra páté kolo u vozu a měl blbý kecy. Nenechal mě téměř vůbec nahrávat (jsem nahravačka) takže jsem téměř celou dobu dělala to, co nevyužiju. Na míč jsem sáhla po dvou měsícíh a musím uznat, že to nebylo tak zlý. Sice mě asi většina svalů zítra bude bolet a 'nabodla' jsem se na kůl tak že mám na hrudi krásnou modřinu.
Teď když mám sportester nedivím se, že jsme kdysi dopadla tak špatně. Můj den, kdy jsem měla tréninky vypadal následovně. Praxe v nemocnic, škola, jillian 30 day shred, 2h trénink volejbalu a jídleníček max. 900kcal. Teď zpětně si uvědomuju, že jinak to nemohlo dopadnout. Chjo... tak strašně mě mrzí, že jsme promrhala 5 měsíců dřiny svojí blbostí. A nechci aby se to už opakovala takže si tu přísáhám, že když půjdu na trénink tak prostě toho musím sníst víc.
To je ale postava ^).

Dvacátéhopátého srpna

25. srpna 2013 v 22:15 | Ivy
9:00 snídaně: jogurtovo-ovesné lívance, broskev (378kcal)
13:00 oběd: zapečené těstoviny se zeleninou a sýrem, sójové maso (405kcal)
16:00 svačina: 4 kostičky hořké čokolády (223kcal)
19:00 večeře: zeleninový salát se sýrem a bílým jogurtem, dva plátky žitného chleba (318kcal)
pohyb: workout 2 z BR (-340kcal)
tekutiny: 3,5l vody, 0,7l zelený čaj, citronový čaj se zázvorem
celkem: 1324 - 340 = 984kcal
Dnes si připadám jakobych byla schopná porazit zeď. Takhle pozitivní náldu jsme neměla už dlouho. Snad vydrží.
Dlouho jsme odkládala nákup dalšíc zdravých potravin a mé zásoby jsou téměř u nuly, zítra už konečně musím vyrazit nakupovat, kurňa už to nesmím odkládat :D. Dnes se mi nechtělo, celý den prší.
Dilema: něco přes osm let hraju volejbal, letos jsem se s tím rozhodla seknout a nakonec jsem se nechala přesvědčit, že se na soupisku napsat nechám, ale že tréninky omezím a na soustředění nepojedu, od zítra nám začínají tréninky, co myslíte mám tam jít jakoby se nechumelilo? Nerozešli jsme se ve zlém, ale přijde mi to... divný.

Dvacátéhočtvrtého srpna

24. srpna 2013 v 20:06 | Ivy
9:00 snídaně: ovesná kaše, kostička hořké čokolády (317kcal)
13:40 oběd: pečené brambory, dvě pečená volská oka, sójové maso (470kcal)
16:00 svačina: big corny brusinková, 150g 3% bílý jogurt (291kcal)
19:00 večeře: cottage natural light, plátek žitného chleba, cherry rajčátka (302kcal)
pohyb: cardio 2 z BR (-419kcal)
tekutiny: 3l vody, 0,7l zelený čaj
celkem: 1379 - 419 = 960kcal
Poslouchám Lanu Del Rey. Brečím - vytrhávám si obočí. Super způsob jak strávit večer :D. Co jinak k dnešku říct? Nic. Aspoň byl bez větších eskapád.

Dvacátéhotřetího srpna

23. srpna 2013 v 20:40 | Ivy
8:00 snídaně: ovesná kaše lesní ovoce, kostička hořké čokolády (322kcal)
11:00 oběd: zapečené těstoviny s kuřecím masem a zeleninou (427kcal)
14:00 svačina: big corny banánová (213kcal)
17:00 včeře: 2 plátky žitného chleba, arašídová pomazánka (460kcal)
navíc: spoustu lžiček arašídové pomazánky (cca 620kcal)
tekutiny: 0,7l zelený čaj, 4l vody
pohyb: workout 8 z BR (-370kcal)
běh 7km (54min.) (-831kcal)
celkem: 2050 - 1201 = 849kcal
Zase jsem se trochu neovládla s tou arašídovou pomazánkou, sice jsem ji nedobagrovala celou, zarazila jsem se asi u čtvrté lžičky, ale i tak je to hrůza. Takže jsem se odměnila během. Za prázdniny jsem uběhla jenom 27km (což jsem běhávala za čtrnáct dní když jsem trénovala na desítku) zhoršila jsem si čas a úplně jsem zapomněla jaký je to hezký pocit když doběhnu. Navíc jsem si koupila sporttester, zamilovala jsem se do něj, a on mi teď měří co spálím, což je súpr :).

Dvacátéhodruhého srpna

22. srpna 2013 v 21:11 | Ivy
9:00 snídaně: ovesná kaše s hořkou čokoládou (319kcal)
12:00 oběd: zapečné těstoviny se sójovým masem a zeleninou (406kcal)
15:00 svačina: banán, arašídová pomazánka (145kcal)
18:00 večeře: cottage natural, cherry rajčátka, plátek žitného chleba (347kcal)
pohyb: workout 7 z BR (-326kcal)
tekutiny: 3l vody, 0,7l zelený čaj
celkem: 1305 - 326 = 979kcal

Tak jsem se opět přiřítila zpátky :). Vzbudila jsem se z té apatie a snad se mi teď bude dařit.

Šestnáctého srpna

16. srpna 2013 v 9:46 | Ivy
budíček 8:45
10:00 snídaně: ovesná kaše s jahodami, banán, 2 kostičky 74% čokolády
13:00 oběd: pečené brambory, 2 pečené volské oko
16:00 svačina: ovesná tyčinka borůvky a maliny
19:00 večeře: 2 plátky žutný chleba, žervé natural, rajče
tekutiny: min. 3l vody, 0,7l zelený čaj
celkem: 1422kcal zatím
pohyb: workout 6 z bdy revolution (naposledy, hurá!)

Včerejším večerem jsme zase udělala pár kroků zpět. Byla jsme doma sama, přišla slabá chvilka... dokážete si to představit. Taky jsem vypila dva litry coca-coly zero a šla spát ve tři ráno výsledkem čehož je nový vzhled blogu. Strašně mě štve včerejšek. Mám z toho výčitky. Zase. Výčitky z jídla. Tak by to nemělo být.
Opravdovou zkoužkou ale bude dnešek... Jeden den mnohdy nic neudělá. Možná je i ku prospěchu - doplní se zásoby glykogenu do svalů, ale kurňa nemím pokračovat i dnes. Ty z vás, co s tím mají, co dočinění ví, že je to těžké. Řeknete si tak ještě dneska začnete od zítřka, ale žádný takový zítřek nic nezlepší, jen zhorší.
Jídelníček je plán na dnešek, který musím dodržet. Během dne se zase ozvu :).

Čtrnáctého a patnáctého sprna

15. srpna 2013 v 13:40 | Ivy
Čtrnáctého.
9:20 budíček
10:00 snídaně: čoko ovesná kaše, sypané musli, 2 kostičky 74% čokolády
13:00 oběd: semolinové těstoviny, sójové maso a smažená cuketa s květákem
16:00 svačina: ovesná tyčinka borůvky a maliny, kostička 74% čokolády
19:00 večeře: žervé natural, 2 plátky žitného chleba s lněnými semínky, cherry rajčátka, plátek 20% eidamu
tekutiny: 3,5l vody, 0,7l zelený čaj
celkem: 1472 kcal
pohyb: cardio 2 z body revolution
Patnáctého.
9:00 budíček
10:00 snídaně: sypané musli, bílý jogurt 0,1%, banán, kostička 74% čokolády
13:00 oběd: proteinový drink, zapečené těstoviny s rajčaty a sýrem
16:00 svačina: ovesná tyčinka borůvky a maliny, kostička 74% čokolády
19:00 večeře: cottage natural, 2 plátky žitného chleba
tekutiny: 3,5l vody, 0,7l zelený čaj
celkem: 1528 kcal
pohyb: workout 5 z body revolution (naposledy, huráá :D)

Tak jsem se rozhodla dodělat ten proteinový prášek, co jsem si ho koupila na začátku prázdnin, ale nebyl potřeba kvůli přejídání. Taky si chci trochu navýšit denní příjem, protože dnes se mi opět necvičilo moc dobře. Sice to byl ten workout na ruce - snad nejslabší část na těle, ale i tak cítíte když to není ok, v čemž já nechci pokračovat. Všechno musím postupně a tak budu navyšovat je nepatrně. Říkáte si, že těch pár kalorií navíc nic neudělá. Pro člověka jako já je to hodně. Bojuju s každým soustem s tím jestli bych měla nebo ne, každý den jestli se přejíst nebo se na to vysrat a víte co mě drží při té píli? Vy. Ano. Moc mě těší vaše ohlasy na mé články. Jak na ten včerejší se kterým jsem se smolila strašně dlouho a nakonci jsem si vůbec nebyla jistá zda ho zveřejnit. To, že mi napíšete svůj názor, zkušenost vlastně cokoliv mi opravdu pomáhá. Jsem nekonečně vděčná za vaši podporu. Děkuju vám za to. Vím, že někdy jsem nevděčná a kašlu na komentování protože jsem opravdu líná, ale někdy taky prostě dojdou slova a radši napsat nic než kraviny :).
V lednici mám ještě jeden půlkilový light bílý jogurt, ten až dodělám tak za ním čeká s 3,9% tuku. Je to pro mě opravdu velký počin. Jiný než light jogurt jsem hodně dlouho neznala.
Jinak jsem dnes slyšela slova: nezhubla jsi zase? Já na sobě moc změny nepozoruji. Ale, že si všímá okolí je hezké (nevím jestli to bylo myšleno upřímně nebo jako uštěpačná poznámka, ale je to hezký to slyšet). Během týdne se snažím na váhu nestoupat, vždy jen v pondělí, což zatím dodržuju a vždycky se na to strašně... těším? Minimálně jsem ohromně zvědavá, což znáš zná asi každá.
Dnes víc než kdy jindy pravdivý nápis. Opravdu jsem měla na mále.

Vzkaz

14. srpna 2013 v 20:05 | Ivy
Milé hubňulky,
s hubnutím jsem si zažila své. Proto bych se s vámi chtěla podělit o své zkušenosti, které mnohdy jsou nepředatelné, ale třeba si mými slovy jeden jediný člověk uvědomí správnou věc. Je mi jasný, že pro mnohé z vás tohle budou jen slova vyřčená do prázdna, ale já vám to přesto chci sdělit, protože pokud aspoň jednoho člověka zachráním před tím trápením budu si tleskat.
Začala jsem jako spousta z vás. S obrovským odhodláním, sílou a vytrvalostí. Až se někdy divím jak jsem se mohla tak dlouho ovládat a držet. Hubnout jsem začala krátce před minulými prázdninami a za prázdniny jsem zhubla téměř 14 kilo. Změnila jsem se dost radikálně. Lidi na mě začali koukat jimýma očima a co já? Já v sobě neviděla žádnou změnu. Jistě, oblékala jsem menší velikosti ale co na to když mi tady a támhle zbyl špek, kterého se musím za každou cenu zbavit? Už koncem srpna jsem si měla uvědomit, že to, co dělám není v pořádku. Nedostala jsem menstruaci a to jsem ji v podstatě celý život měla spolehlivou jak hodinky. Hodila jsem to za hlavu. Kdo by potřeboval něco tak otravného jako je menstruace? Později mi doktorka řekla, že je možný, že vůbec nebudu mít děti. Začátkem školního roku jsem vytřela všem zrak. Bylo to příjemný jak mě všichni s obdivem pozorovali a ptaly se jak jsem to dokázala. Všem jsem připadala hubená - slýchala jsem to dost často - jen samo sobě jsem hubená nikdy nepřišla. A tak jsem během následujícího měsíce zhubla dalších 6 kilo. Cvičila jsem 30 day shred, chodila na tréninky volejbalu 3x týdně, chodila na praxi do nemocnice a do školy, kde sakra nebyla žádná ulejvárna a ještě k tomu jsem si šla min. 2x týdně zaběhat, 1x týdně zaplavat plus nepravidelně jsem dělala sem tam ty nějaké cviky, o víkendu jsme měly zápasy volejbalu... říkáte si spousta super pohybu? A k tomu jsem snědla 700-900kcal denně a problém začaly přibývat a zvážněly. Začaly mi padat vlasy. Moje vlasy na který jediný jsem kdy byla pyšná, které se mi vždycky líbili. Ale, co... čert vem vlasy když budu mít super postavu. Byla mi neustále zima, těžko jsem se zahřála (usínala jsem se zapnutým topením a dvěma dekama a pořád mi byla zima), nepotila jsem se a ruce a nohy jsem měla neustále studený jako mrtvej člověk a to i když jsem cvičila. Tělo se mi tak nějak zvláštně ochmýřilo, zápcu jsem měla třeba i deset dní, při každém prudkém pohybu se mi motala hlava. Byla jsem pernamentně smutná, naštvaná a nepříjemná.
Naštěstí pro mě přišla záchrana. Tehdy to pro mě sice byla rána pod pás, sklamání a neuvěřitelná zrada, ale co by se stalo kdyby si toho něvšimly? Paradoxem je, že první si toho nevšimly doma, ale trenér, který se se mnou snažil vést rozumnou řeč, přesvědčit mě, že to co dělám je špatné a že si jenom ubližuju, ale jak chcete rozumně mluvit s psychicky nemocným člověkem? Nakonec to řekl otci. Kam až bych došla? Víte cesta z tohohle pekla vedla dvěmi směry a já si naštětsí vybrala tu správnou. Vybrala jsem si život.
Spadla jsem sice do záchvatovitého přejídání. A ještě donedávna jsem si tenhle zvyk uchovávala. Snědla jsem za den strašnou spoustu jídla. Strašnou spoustu nezdravého jídla, ale tělo si jen žádalo toho, co jsem mu dlouhých pět měsíců odpírala. Je to jako zákon, tělo si žádalo zpátky všechno, co nedostalo předešlé měsíce. Strašně dlouhou dobu jsem měla z jídla neuvěřitelně špatný pocit a výčitky. Psychicky na tom asi nebudu nikdy tak jako normální lidi. Jídlo pro mě bude vždycky problémem.
A proč vám to tu všechno vykládám? Chci vás jen upozornit, že všechny si zahráváme s ohněm. Spadnete do toho nepozorovaně lusknutí prstem a jen těžko se z toho bude dostávat. Jistě. Každé z vás teď proběhne hlavou, ale já žádný problém s jídlem nemám. Já opravdu doufám a přeju si aby tyhle slova, která vám hlavou probíhají byly pravdivé. Ale z pohledu svého, vím, že to není pravda. Svůj problém jsem si dlouho neuvědomovala. Signály, které mi tělo dávalo a které byly opravdu zřetelné jsem jakoby neslyšela. Moje nejnižší váha ke které jsem došla byla 62kg. Taková váha, která neřekne, že jsem nemocná. Anorexii si mnoha z vás představí pod na kost vychtrlým tělem. Já taková nebyla i přesto jsem si tím vším musela projít.
Protože jsem si neprošla žádnou léčbou ani psychoterapií bude pro mě jídlo i moje tělo ještě hodně dlouho velký boj, ale teď s odstupem času vím, že jsem se toho všeho mohla ušetřit. A to chci předat vám. Vážně vám hladovění a cvičení do úmoru za to stojí? Když tělo budete odpírat to, co potřebujete dá vám to najevo. A doufejte, že si toho někdo všimne a bude vás hnát po doktorech v horším případě léčebnách. Protože takhle lidi umírají. Poslouchejte své nejbližší. Chtěji pro vás jen to nejlepší.
A ačkoliv já jsem jen další dívka z davu nechci aby si další mě podobné museli projít tím zbytečným očistcem.
Vaše Ivy.
P.S. Tenhle článek jsem měla v rozepsaných dlouho ačkoliv byl dopsaný. Váhala jsem s tím jestli zveřejnit. No tady je. Neútočím na žádnou z vás přímo, zbytečně nerýpu a ani jsem nespolkla všechnu moudrost. Mám se co učit, co zlepšovat se svým tělem si moc nerozumím a rozhodně na žádnou z vás neukazuji prstem se slovy anorektičko.
Bohužel vím jaké to je nebýt se sebou spokojená. Vím jak silná touha to je chtít zhubnout a tak vám těmito slovy chci říct jak se k tomu stavím a dál už to rozmazávat nebudu.
Všem pro-ana pro-mia blogerkám a těm, co jí málo chci říct, že vás neodsuzuju. Naopak vás chápu a vy by jste měly pochopit mě. Chci vám dokázat, že tudy cesta nevede. Ale je to vaše tělo a vaše činy a dál už je to vaše věc. Děkuji, že jste si článek přečetli. Moc mě potěší když si ho aspoň jeden člověk přečte až dokonce. A ještě víc mě potěší když aspoň jedné dívčině otevřu oči.
Padá opona, výstup u konce.

Třináctého srpna

13. srpna 2013 v 19:00 | Ivy
9:15 budíček
10:00 snídaně: sypané musli, bílý jogurt 0,1%, kostička 74% čokolády
13:00 oběd: pečené brambory, pečené volské oko, sójové maso
16:00 svačina: ovesná tyčinka borůvky a maliny
19:00 večeře: cottage natural, 2 plátky žitného chleba s lněnými semínky, červená řepa
tekutiny: 4l vody, 0,7l zelený čaj
celkem: 1478kcal
pohyb: workout 6 z body revolution

Tak jsme si dneska byla pro formuláře na tu inventúru v kauflandu. Takovejch papírů, až mi z toho jde hlava kolem... nejlepší je růžový papír 'prohlášení poplatníka daně... blablabla' to je jak v jiným jazykce. Nemáte s tím někdo zkušenosti a obohatil mě radou jak na to? Jinak zítra půjdu trapčit za personalistkou a s ní to snad vyplním (pokud to nebude nějaká megera).
Při dnešním cvičení jsme si tak nějak uvědomila, že pro mě workout 5 a 6 vlastně přestává být tak náročný. Minulý týden jsem se skoro rozbrečela a dneska... opravdu se mi cviky dělají jednodušeji. Nebo slyším trávu růst? To je fuk, hlavní je můj pocit, který je setsakramentsky dobrý... po tak dlouhý době.
A dnešní oběd se mi náramně vyvedl, vážně dobrůtka :). (až jsem sama čumela jak něco tak jednoduchého tak krásně chutná :D)
ANO! nezapomeňte na zeleninu ve svém jídelníčku!

Jedenáctého srpna

11. srpna 2013 v 20:30 | Ivy
9:00 budíček
10:00 snídaně: 150g bílý jogurt 0,1%, 70g sypané musli, 30g 74% čokoláda
13:00 oběd: 120g semolinové těstoviny, 60g sójové maso, 100g červená řepa
16:00 svačina: 45g ovesná tačinka emco borůvky a maliny
19:00 večeře: 200g cottage natural light, 112g žitný chléb s lněnými semínky
tekutiny: 4l vody, 1l zelený čaj
celkem: 1427 kcal

Tak jsem si dnes přeci jenom dala pauzu. Uvědomila jsem si, že vlastně jedu BR druhý týden v kuse totiž předminulý týden jsem si dala rest day v pondělí hned po neděli, kdy byl taky odpočinek a cvičila jsem úterý-neděle week4 a pak hned následně pondělí-sobota week5 takže pauza opravdu bodla. Navíc jsem ji využila aktivně přesněji úklidem pokoje. Nejsem zrovna čistotný typ takže pokoj volal o pomoc už delší dobu. Aby jste si zas nemysleli, co jsem za prase, tak zametám si někdy i 4x do týdne, vytírám min. 1x týdně ale třeba okna umívám max. 2 ročně :D (na vánoce a velikonoce) - stejně mám věčně zatažený žaluzky. Vyhodila jsem dva pytle harampádí a vytřídila další krabici věcí, který mi nikdy k ničemu nebudou, ale nemám na to je vyhodit, utřala prachu - no fuj a trochu si to v pokojí přeorganozovala.
Pak jsem se byla projít vzala jsem to cestou okolo Lidlu, kde jsem si chtěla koupit light cottage a ochutnat ho než skončí ten jejich zdravý týden. Nakonec jsem si ještě koupila další hořkou čokoládu taky 74% ale asi o osm korun levnější než ta, co jí kupuji v kauflandu ale se stejnými kalorickými hodnotami. Jinak light cottage ušel, no...
Na zítra jsem si naplánovala vážení, vážení. A slibuji si, že ať už bude číslo jakékoliv neovlivní to ani můj jídelníček (to hlavně) ani mou náladu.
Jinak je to týden, co se držím dál od ZP. Famfáry a potlesk Ivy! MUHEHE!

Desátého srpna

10. srpna 2013 v 18:44 | Ivy
Takže dnes večer se nikam nejde, ta akce byla včera a já si spletla dny. No, stává se aspoň se mi vyřešilo dilema.
V létáku supermarketu Kaufland jsem našla inzerát 'přijmeme brigádníky na noční inventuru'. Docela o tom uvažuju... Nemáte s tím někdo zkušenosti? Něco jsem četla na internetu, je to hrozná práce to vím, ale každá koruna, zvláště když se stravujete převážně ze svých peněz jako já se hodí.
Jinak mám za sebou obávané cardio 2 a odcvičila jsem to bez větších problémů. Sice se mi v cooldown části když jsem rychleji vstala trochu (ale nijak výrazně) zamotala hlava. Jo, dalo se to, ale představa, že mě cardio 2 čeká ještě šestkrát než dojdu do fáze 3, myslím, že tohle cardio budu nenávidět stejně jako předešlé :D.
Přemýšlím nad zítřkem. Správně bych měla mít rest day, ale... Láka mě si zacvičit. Uvažuji nad banish fat boots metabolism už delší dobu mě láká. No uvidíme jak se mi zítra bude chtít, každopádně week5 z BR mám za sebou. Juhůůů :).
Dotaz: posloucháte taky (aby jste Jill nebo kohokoliv jiného umlčeli) písničky při cvičení? Popřípadě jaké? Začínám svůj workout playlist znát nazpamět. Díky za typy ^).

8:45 budíček
10:00 snídaně: čoko ovesná kaše,119g banán, 10g 74%čokolády
13:00 oběd: zapečené semolinové těstoviny (107g těstoviny, 30g sójové maso, 70g cibule, 59g mozzarella light, 163g rajče)
16:00 svačina: 45g ovesná tyčinka emco borůvky a maliny, 20g 74% čokoláda
19:00 večeře: 20g žervé natural, 250g cherry rajčátka, 112g žitný chléb s lněnými semínky
tekutiny: 0,5l cc light, 0,7l zelený čaj, 4,5l vody
pohyb: cardio 2 z body revolution
celkem: 1507kcal

Devátého srpna

9. srpna 2013 v 18:49 | Ivy
Prší, prší celý den. Někdo by řekl kurva počasí, já si v tom libuji, zvlášťě když vím, že zítra zas bude vedro. Už aby byl podzim, je to mé nejoblíbenější roční období. Čím dál tím víc si uvědomuju, že srpen rychle uteče a mě čeká maturitní ročník. Musím se konečně vrhnout do spracování maturitních otázek a knih, ale nechce se mi. Měla jsem to v plánu začátkem prázdnin, ale skutek utek a práce stojí. Jsem prostě taková... nejpečlivěji dělám věci ve spěchu a stresu, což příští školní rok splňuje, čeká mě maturita. (kdy mi to dojde do toho mozku, pracuj!) Chjo... Ale teď jsou ještě prázdniny nač si je kazit :D.
Zítra máme sraz s volejbalovým týmem, nevím jestli jít, šli by jsme do hodpody. Nemám strach, že bych se neudržela, ale... Začátkem prázdnin jsem řekla, že s volejbalem končím, pak jsem se nechala přemluvit a vrátila se jen na soupisku jako záchrana když poteče do bot. Nejedu ani na soustředění, které začne asi za týden. Nechci aby mě viděli takhle... tlustou? Možná, i to bych asi přežila. Znají mě většinu života, zažily mě ve všech fázích mého života i v té tlusté i v té anorektické. Tak co mě drží zpátky...? Mě by neporozuměl ani Freud.
Jinak bych to nebyla já, kdyby neměla potřebu podělit se o dnešní pocity ze cvičení. Bylo to supr. Znáte ten pocit, když cvičíte, cvičíte a najednou si uvědomíte, že už je cooldown část a máte to za sebou? Tak takový to dneska bylo, nemusela jsem se přemáhat, přemlouvat. Cvičilo se mi dobře a s úsměvem. Takový euforický pocit ^). Taky mě zítra čeká cardio2 u kterého se mi poprvé udělalo blbě, nu uvidíme, co zítra. Nakopu Jill zadek! jo tak to bude :D.

9:00 budíček
10:00 snídaně: 170g bílý jogurt 0,1%, 70g sypané musli, 109g banán
13:00 oběd: 120g semolinové těstoviny, 60g sójové maso, rajčatový salát (294g rajčat, 56g cibule, balsamikový ocet)
16:00 svačina: 45g ovesná tyčinka emco borůvky a maliny, 14g 70% čokoláda
19:00 večeře: 150g cottage natural, 100g žitný chleba, 150g rajče
tekutiny: 1l zelený čaj, 3,5l vody
pohyb: workout 6 z body revolution
celkem: 1469 kcal

Osmého srpna

8. srpna 2013 v 22:09 | Ivy
Včerejší den potom, co jsem si došla do lékárny pro prášky na bolest (za 111Kč vydřiduši) jsem proležela. Dnes jsem obešla pár obchodů a udělala si radost. Koupila jsem si kosmetiku a nějaké oblečení schválně menší. Už delší dobu jsem se odohodlávala a včera k večeru jsem se odvážila. Mám obarvené vlasy. Barvila jsem si je po druhé v životě a tentokát to bylo dost radikálně.
S výsledkem jsem spokojená. Jsem zvědavá jak dlouho mi to vydrží... většinou mám tendenci se pro něco rychle nadchnout a stejně rychle od toho upustit. Každopádně tu barvu miluju :), zvláště se divím, že mi to na mé tmavší vlasy chytlo tak dobře.
Dnešní workout 5 se mi cvičil vcelku dobře, v pondělí jsem málem brečela, dnes jsem to zvládla opravdu bravurně. Mám za sebou první tři dny, kdy se opravdu držím. Pořád čumím do zrcadla a hledám nějaké změny, vím tak to nefunguje, ale chtěla bych to všechno prostě hned.

10:00 snídaně: ovesná kaše s jahodami, 142g broskev, 14g 70% hořké čokolády
13:00 oběd: těstoviny na sladko (120g semolinové těstoviny, 250g odtučněný tvaroh, 143g nektarinka, 7g 70% čokoláda, stévie)
16:00 svačina: 45g ovesná sušenka emco maliny a borůvky, 200g kedlubna
19:00 večeře: 50g žervé natural, 100g žitný chleba, 360g salátová okurka
tekutiny: 0,7l zelený čaj, 4l vody
pohyb: workout 5 z body revolution
celkem: 1442kcal

Sedmého srpna

7. srpna 2013 v 13:02 | Ivy
Ach... potřebuju se hezky vynadávat a postěžovat si. Zas se mi dneska cvičilo strašně. Ještě hůř než kdy před tím, protože to, co jsem zažila mě pekelně vystrašilo. Protože to bylo 'milované' poskakovací cardio chtěla jsem ho mi z krku a hlavně dodržet předsevzetí, že budu cvičit po snídani abych pak nemusela celý den myslet jen na to 'musíš ještě cvičit'. Už před cvičením mě bolelo bříško, tomu ale nepřikládám nijak velkou váhu občas se stane, že mě každý měsíc břicho bolí i když tohle je snad nejvíc co si kdy pamatuju pořád nejsem chlap abych to nevydržela. No... jedu první kolo - odcvičím ho v pohodě, druhé kolo s velkým sebezapřením taky naplno jenže jakmile přijde na třetí začne se mi točit hlava, mžitky před očima, špatně dýchat. Docvičila jsem to. A jsem blbá, prostě nemohla jsem skončit, nebo to stopnout musela jsem to docvičit, proč jsem tak tvrdohlavá? Kurňa až teď hodinu a půl po cvičení můžu v klidu sedět a nebát se, že sebou seknu. WTF! Co to bylo? Chápejte po dlouhé době mi přijde, že jím dobře a nepřeháním to se cvičením a teď tohle. Nevím čemu to přikládat. Každopádně dnes už zřejmě nevylezu z postele, mám krásný odstín bílo-zelený a doufám, že mě tohle nepotká zítra znovu.

10:00 snídaně: 70g sypané musli, 150g bílý jogurt, 14g 70% čokoláda
14:00 oběd: 100g semolinové těstoviny, 94g kuřecí maso restované s 134g brokolicí a 80g rajčata
16:00 svačina: 45g ovesná sušenka emco borůvkya maliny, 7g 70% hořká čokoláda
19:00 večeře: 150g žitný chléb, 150g cottage, 200g salátová okurka, 60g kedlubna
tekutiny: min. 3l vody, 0,7l zelený čaj
pohyb: cardio 2 z body revolution
celkem: 1472 kcal

Šestého srpna

6. srpna 2013 v 13:50 | Ivy
Tak mám za sebou poprvé workout 6 z BR. Musím říct, že spolu s workoutem č.4 bude patřit mezi mé oblíbené, baví mě, protože cviky zvládám a nemám potřebu se neustále v průběhu cvičení časovat milými tituly jaké jsem nemehlo nebo nemám na krajíčku jako včera. Dokonce mi workout č.6 přijde o hodně lehčí než včerejší pátý.
Jsem tak ráda, že mi včerejšek vyšel. Vážně jsem necítila hlad i když ho těžko dokážu rozpoznat. Moc si se svým tělem nerozumím. Nedokážu rozpoznat, kdy má hlad, kdy jen chuť nebo kdy už přestat jíst. Mám takovou naději v to, že se to zlepší když vytrvám.
Protože jsem většinu času sama doma mám hodně prostoru k přemýšlení vzpomínání. Dnes jsem si prohlížela fotky ze svého šťastného dětství. Docela mě překvapilo, že na fotkách, kde mi je asi 8-9 let nejsem tlustá. Mám tam takovou tu dětskou postavu žádný ženský křivky, prostě normální postava. Víte, i na fotkách ze základky si vlastně uvědomuju, že jsem nikdy nebyla zase tolik tlustá. Přibrala jsem až s v roce, kdy jsme šla na střední. Tak proč jsem vyrůstla s tak nízkou sebedůvěrou a nenávistí ke svému tělu? Pamatuju si jak jsem rozbrečela někdy v 10-11letech, že prostě v plavkách na koupaliště nepůjdu. A proč vlastně pamatuju jenom tyhle špatný věci.
Během dne ještě možná něco připíšu zatím si čtu a nudím se :), jak se máte vy?

10:00 snídaně: ovesná kaše jablko a skořice, 20g 70% čokoláda, 132g broskev
13:00 oběd: 100g semolinové těstoviny, 60g mozzarella light, 150g cuketa, 80g rajče, 50g sójové maso
16:00 svačina: 45g ovesná tyčinka emco maliny a borůvky, 7g 70%čokoláda
19:00 večeře: 150g žitného chleba, 50g žervé natural, 180g salátová okurka
tekutiny: 0,7l zelený čaj, min. 3l vody
pohyb: workout 6 z body revolution
celkem: 1502 kcal
 
 

Reklama